arama

Whiskas Ton Balıklı Yetişkin Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Ton Balıklı Yetişkin Kedi Konservesi

İnsanlığın gelişimi sırasında doğada yaşamakta olan birçok hayvan evcilleştirilerek çeşitli hizmetlerde kullanılmıştır. Mesela köpek koruma amaçlı evcilleştirilmiştir. Bazı hayvanlar da sadece yaşadığımız ortamların yakınlarında olması istendiği, görmek ve sevmek keyif verdiği için evcilleştirilmiştir. Kedi de bunlardan biridir. Evcil hayvanlar özellikle çocukların psikolojik gelişimine de katkıda bulunmaktadır. Bahçe dışında direkt olarak evin içinde beslenen bir hayvan bulunuyorsa temizliğe çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Kediler kedigiller ailesinden etçil beslenen bir memeli hayvandır. Küçük vücutları son derece esnek olup refleksleri muhteşemdir. İçinde bulunduğumuz modern çağlarda hayvanların yaşam alanları insanlar tarafından işgal edildiğinden dolayı insanlarla iç içe sokaklarda, yakın çevrelerinde yaşamak zorunda kalmışlardır. Bugün dünyanın her yerinde popüler ev hayvanı konumundadırlar. Zaman içinde köpeklerde de olduğu gibi etçil yapıları her şeyi yiyebilen bir yapıya doğru kayma göstermiştir. Evlerin neşe kaynağı kediler doğalarına uygun beslenmeleri durumunda bağışıklık sistemleri güçlenecek, sağlıklı ve daha mutlu olacaklardır. Doğru beslenmelerine Whiskas Ton Balıklı Yetişkin Kedi Konservesi katkıda bulunacaktır.

 

Kediler son derece sıcakkanlı, sevgi arsızı hayvanlardır. Yavru kedilerin birbiriyle oynaşmalarını izlemeye doyum olmaz. Günümüzde sosyal medyada paylaşılan ve izlenen videolardan çoğu kedilere aittir. Kedilerin beslenmesi ve diğer temel ihtiyaçları konusunda yanlış bilinenler de olabileceği için kedi seven ve beslemek isteyenler veterinerlerden veya konuyla ilgili yeterli bilgi ve tecrübesi olan diğer kişilerden destek almalıdır. Yanlış bilinenlerden biri kedilerde bulunabilecek parazitlerin insanlara da bulaşabileceğinin düşünülmesidir. Pek çok kişi bu inanışta olsa da doğru olmayan bir düşüncedir. Kedi ve köpeklerin vücudunda yaşayan parazitler insanlara bulaşıp yaşamlarını sürdüremezler. Bir diğer hatalı düşünce evde yaşayan kedilerin yıkanması gerektiğiyle ilgilidir. Biraz araştırıp doğru kaynağa ulaşanlar kedilerin suyu sevmediğini, doğada suya girip yıkanmadıklarını, dilleriyle kendilerini temizlediklerini öğreneceklerdir. Kedilerin kendini yalarken kullandıkları salyaları sabun veya şampuandan daha etkilidir. Kedi yıkamak adeta bir işkencedir ve onları depresyona sokabilir.

 

Barınaklarda veya evlerde bakımı üstlenilen kediler doğal yapılarıyla uyumlu beslenirse sağlıklarını koruyabileceklerdir. Sokağınızın bir köşesinde doğuran veya bahçenize sığınan kedilere sevgi ve merhamet gösterilmeli, çocukların da böyle yetiştirilmesi gelecek yaşamlarında etkilerini gösterecektir. Yavru kedileri 12 saatten fazla aç yaşayamazlar.

Anne bakımından yoksun iseler bakımlarını siz sağlayacaksanız öncelikle korunaklı bir ortamda, dışarıdan gelecek tehlikelerden uzak tutmalısınız. Yeni doğan yavrular annelerini iki aya kadar emebilirler. Daha sonra katı besinlere kademeli olarak geçişleri sağlanabilir. Emziren anne kedilerin beslenmesine de yavrularına yetebilmesi ve sağlığını sürdürebilmeleri için özen gösterilmelidir. Hazır mama verilmiyorsa kalsiyum ve D vitamini içeriği yüksek besinlerle beslemek gerekecektir. Süt emmeyi kesen yavruların diyetlerinde protein, enerji kaynağı karbonhidratlar, vitamin ve mineraller yeterince yer almalıdır.

 

Kedilere evde bulunan uygun besinler verilebilecek olsa da en iyisi kuru veya yaş hazır mamalarla beslemektir. Whiskas kedi mamaları kedi besleyenlerin ve ne yapacağını tam olarak bilmeyenlerin imdadına yetişmektedir. Yavru, yetişkin ve yaşlı kedilerin birbirinden farklı ihtiyaçları olması nedeniyle her bir grupta olanlar için özenle hazırlanmış yaş ve kuru mamalar tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Whiskas Ton Balıklı Yetişkin Kedi Konservesi

Mamaların içeriğinde kedilerin çok sevdiği et, balık, tavuk, sakatat yeterince yer almaktadır. Whiskas Ton Balıklı Yetişkin Kedi Konservesi dışında her yaşta kedinin beslenmesine yönelik, kuzu etli, somon balıklı, tavşan etli, biftekli havuçlu kedi maması çeşitleri mevcuttur. Whiskas kedi mamaları içeriklerinde sindirimi kolaylaştırması, enerji sağlaması ve vitamin kaynağı olmaları sebebiyle çeşitli sebzeler yer almaktadır. Whiskas, etli karışık konserveler, ton balıklı sebzeli kuru mamalar, tavuklu peynirli ödül mamaları gibi çok sayıda seçenekle hayvan severlerin hizmetindedir.