arama

Whiskas Yavru Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Yavru Kedi Maması

İlk kedi ne zaman evcilleştirildi bilinmez ama yapılan en güzel evcilleştirilmelerden biri şüphesiz bu oldu. İnsanoğlu birçok hayvanı sevdi merak saldı besledi fakat hiç biri kediler kadar uzun soluklu aşk olmadı. Zira hayvanların sihirli denilebilecek bir yapıları mevcut karşısında ki ne kadar farklı bir karaktere sahip olursa olsun yavru bir kedi karşısında istemsiz bir şefkat sevgi ve koruma duygusu ile yaklaşıyor. O kadar narin nazik ve asiller ki tüm hayatları boyunca inşaların sevgisine şefkatine ihtiyaç duyan bu canlılar hiçbir zaman saldırganlık girişkenlik gösterip istediklerini açığa vuramıyorlar. Belki de onları bu kadar özel yapan bu doğdukları andan anneleri yanında olsa da en çok inşaların yardımlarını bekliyorlar. Sahip oldukları zekaları ile gerçekten etkileyici olabiliyorlar.

 

Fakat bu narin hayvanlar hayatın her alanından oldukça narin olmalarının bir sonucumu bilinmez kolay hastalanabiliyor ve günlerce halsiz yorgun bitkin dolaşabiliyorlar. Kediler yaşama başladıkları ilk 5 haftalık periyot da kesinlikle anne sütü ile besleniyorlar fakat sonra ki dönemlerde annesi onlar için bir şeyler verebilecek durumda olmuyorlar. Gelişen ve büyüyen şehirler artık insanların çok katlı binalarda yaşamalarını da beraberinde getiriyor. Çiftlik yaşantılarında avcılığa alışkın olan kediler yavruları için avlanıp onları hayata hazırlayabilecek durumda olsa da hem onların evden çıkmasına izin veremiyoruz hem de bu sorunu ortadan kaldıracak harika bir yardımcımız var. Whiskas yavru kedi maması sütten kesilmiş yavrular için her türlü ihtiyacı içinde barındırıyor ve onlara yeterli desteği sunuyor.

 

Peki nedir bu mamanın içeriği sorusunu soranlar için hep birlikte inceleyelim o halde; Whiskas yavru kedi maması tamamen yavru kedilerin metabolizması sindirim sistemi ağız ve diş sağlığı protein ve mineral ihtiyaçları bilimsel çalışmalarla tespit edilerek hazırlanmıştır. Yavru kediler evrimlerinin doğası gereği çok küçük mideye sahip olsalar da çok büyük iştaha sahip olurlar bu yaratılışın onlara armağanıdır. Zira doğada çok korumasız olan kediler çabucak büyüyüp yetişkinliğe ererler bunun içinde her gün besin değerleri yüksek yiyeceklere ihtiyaç duyarlar. Kedilerin genel yapıları gereği çok temiz hayvanlardır ve asla başka bir kokunun üzerine sindiği kaptan yemek-yemek istemeyecekleridir. Bu kap annesinin olsa da durum değişmeyecektir. Onlara yeni bir kap alarak beslenmesi için doğru başlangıç olacaktır.

Whiskas yavru kedi maması içeriğinde %40 tahıl %4 tavuk eti %30 et ve et yan ürünleri %20 bitkiseldir. Protein bulundurur. Geriye kalan kısım ise bitkisel ürünler içermektedir. Çeşitli sebzeler havuç bezelye süt ve süt ürünleri eklenerek anne sütünden sonra geçişin yavaş ve sağlıklı olması amaçlanmıştır. Ayrıca içinde ham protein ham yağ selüloz ham kül fosfor sodyum kalsiyum taurin A, D3, E vitaminlerini de içermektedir.

 

Whiskas Yavru Kedi Maması

 

İçerdiği kalsiyum ile kemik ve diş gelişimi desteklenmekte olup daha sağlıklı kemikler için ihtiyacı oranında alması mama ile dengelenmiştir. Taurin kalp sorunları ile doğabilen kediler için kalp atışı hızını ve kan basıncını ayarlama etkisi ile onların olmazsa olmazlarıdır. Tuz ihtiyaçlarını sodyum ile gideren yavru dostlarımız omega3 ile sağlanan ham yağ sayesinde sağlıklı bir cilt ve parlak tüylere kavuşacaklardır. Protein ise onlar için gerekli yaşam enerjisini sağlayacak onları daha neşeli enerjik kılacaktır.

Selüloz sindirim sistemlerinin daha verimli çalışmasını ve daha küçük parçalar halinde ve daha kuru olarak tuvaletlerini yapmalarında yardımcı olacaktır. Whiskas yavru kedi maması dünya da bu alanda en seçkindir.Ve en çok tercih edilen marka olması yanı sıra uzun süredir üretim yapan ve kalitesini kanıtlamış Başta Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da en çok tercih edilen marka ünvanını elinde bulundurmaktadır. Paket üzerinde yazılandır. Bilgiler ve paket içi analizleri düzenli olarak yapılarak kalitesi ve güvenilirliği düzenli olarak testlere tabi tutulmakta ve bu alanda evcil dostlarımız için kaliteli yiyecekler hazırlamaktadır.