arama

Wildfield Köy Domuz Etli Tavuklu Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Wildfield Köy Domuz Etli Tavuklu Kedi Maması

Canlıların günlük besin ihtiyaçlarını karşılamak için bazı besin ve besin bileşenleri vardır. Bu gıdalar doğal olarak dış çevreden alınabilir ya da bazı gıda ve mama takviyeleriyle bu ihtiyaçların karşılanmasına sebep olmaktadır. Yeterli besin ihtiyacını vücuduna alamayan canlılarda bazı sağlık sorunları ve yaşıtlarına göre metabolizmasında ya da gelişim evrelerinde aksaklıklar olabilir. Bu durumların önüne geçilmesi için ev ortamında beslenen evcil hayvanların ya da dış ortamda beslenen canlıların alerjik reaksiyon göstermeyeceği sevdiği gıdalarla beslerken, aynı zamanda tatmadığı bazı besin gıdalarının tüketiminin sağlanması gereklidir. Örneğin domuz eti ve yan ürünleri mama içeriklerinde çok sıklıkla kullanılmaz, sebebi ise yaşanılan bölge ve ülkelerin besin tüketimine göre değişkenlik göstermesidir. Fakat kedilerin bu besin ihtiyacını almaları şarttır. Canlıların bilmediğimiz besinleri tükettiği unutulmamalıdır. Yapılması gereken şey canlıların kendi doğal çevrelerindeki bilindik besinleri dışında farklı gıdaları da tüketebileceği unutulmamalıdır. Kedi ırkları farklı farklı olsalar da et tüketimi %85 inde ortaktır.

 

Ürün İçeriği Hakkında ;

 

Yukarıda açıklanan durumu göz önünde bulunduran Wildfield markası, evcil hayvanların farklı besin ve gerekli et gıdalarının bünyelerine alınması sağlamak amacıyla protein oranı yüksek olan bu mamayı üretmiştir. Domuz eti ve tavuk etinin bir arada kullanıldığı mama içeriğinde sterilize edilmiş bu etler , uzman veterinerler tarafından formülüze edilirken aynı zamanda hassas kediler düşünülerek hazırlanmıştır.

 

Sterilize tavuk eti, kurutulmuş tavuk eti, kurutulmuş domuz eti, kurutulmuş muz, kurutulmuş soya, kurutulmuş bezelye, tavuk proteini, tüm yumurta kurutulmuş, hindiba, somon balığı kurutulmuş, somon yağı, yonca, psyllium tohumları, psyllium kabuğu, sodyum klorür, fosfat, fruktooligosakkarit, mannan oligosakkarit, nar kurusu, elma, bal kabağı kurutulmuş, ıspanak, yeşil çay kurutulmuş, meyan kökü, sarı papatua, rezene, hodan otu, kurutulmuş domates, kırmızı kuşburnu, adaçayı, kurutulmuş nane, kurutulmuş böğürtlen.

 

Mamanın Uzun Ömürlü Olması ve Tazeliğini Korumasında Kullanılan İçerikler ;

 

Ham protein, ham lif, nem, kalsiyum, ham yağ, fosfor, A vitamini, D3 vitamini, E vitamini, C vitamini, biyotin, betain, amino asitler, çinko, mangan, sodyum selenit, potasyum, iyot, demir, karbonat, taurin.

 

Yukarıdaki mama besinleri ve besin bileşenleri , zengin içeriğiyle yetişkin kediler için sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlar. Günlük besin ihtiyacına bakılarak, evcil hayvanın yaşadığı çevreye ve bölgeye bakılarak bünyesine alamadığı bir takım et ihtiyacını mamanın özel içeriği sayesinde bu ihtiyacı karşılamış olur. Canlıların besin olarak tükettiği ve insanların bilmediği birden çok besinleri vardır. Bazı kediler bitkisel besinleri çok sever, geneli etçildir, bazı kedilerde sadece beyaz ürünlerle beslenir. Onların doğal çevresinde bulamadığı gelişimleri için gerekli besinleri Wildfield Köy Domuz Etli Tavuklu Kedi Maması ile karşılayabilir, farklı besinlerden de faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

 

Neden Wildfield Markası Ürünlerini Kullanmalıyım ?

Wildfield Köy Domuz Etli Tavuklu Kedi Maması

-Sağlıklı metabolizma hızını yakalamak.

-Günlük besin ihtiyacının %60’ını karşılamak.

-Zengin protein ağırlıklı besinlerin taze ve sterilize edilerek kullanılması.

-Farklı besin ve besin bileşenlerinin tüketimini sağlayarak lezzetli tatlar yakalanması.

-Hücre yeniliği, hücrelerin dengeli ve düzenli oluşumunu sağlamak.

-Uzman veteriner hekimlerin deneyleri sonucunda hazırlanan içeriklerden oluşması.

-Vücut kondisyonunun oluşumuna yardımcı olurken, bağ dokularının korunmasında etkin rol oynaması.

-Mamaların kroket şeklinde,taneli olarak üretilmesi, böylelikle kedilerin sindirim ve besin tüketimini kolaylaştırması.

-Alerjik reaksiyona neden olan besinlerin liste şeklinde belirlenip mama içeriğinde kullanılırken toz haline getirilip o şekilde içeriğe ilave edilmesine özen gösterilmesi.

-Tam destekli zengin besin içeriğinin nasıl olması gerektiği bilgisine sahip olunmaları,yavru kediler ve yetişkin kediler için tahılsız mama üretiminin lideri olmaları.

-Koruyucu,renklendirici ve katkı maddeleri ürünlerinde kullanılmaması.