arama

Wıldfıeld Köy Domuz Etli Tavuklu Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Wıldfıeld Köy Domuz Etli Tavuklu Kedi Maması

Wıldfıeld Köy Domuz Etli Tavuklu Kedi Maması

Her kedi, farklı gıda ihtiyaçlarına sahiptir ve bu gereklilikler hayatlarının farklı dönemlerinde de değişkenlik göstermektedir. Kedinizin bu ihtiyaçlarını karşılamak için onu çok özenli beslemeniz gerekmektedir. Örneğin yavru bir kedinin bağışıklık sistemini güçlü tutmak, onun hayata tutunmasını sağlamak adına önemlidir. Yine yetişkin bir kedinin vücut sağlığını ve dengesini koruması çok önemlidir. Kedinizi beslediğiniz bir mama; sağlığı üzerine olumlu etkiler barındırmalı ve onun vücut kondisyonunu korumasına yardımcı olmalıdır. Bu hususun sağlanması ise mama içeriğindeki besin öğelerinin en uygun miktarda bir araya gelmesi ile olmaktadır.

 

Bir kedinin beş ana gıdaya ihtiyacı vardır. Bunlar karbonhidratlar, su, proteinler, vitaminler ve minerallerdir. Bu besinler aynı zamanda bir canlının yaşamını sağlıklı sürdürebilmesi için temel unsurlardır. Her mamada bu beş temel besin bulunmalıdır. Wildfield Köy Domuz Etli,Tavuklu Kedi Maması bu temel besin unsurlarının en iyi oranlarda ihtiva ettiği bir üründür. Temel besinlerimize kısaca bakarsak: Karbonhidratlar; vücudun tüm doku ve organlarının enerjisini sağlar. Kas kaybını azaltır. Vücudun ağır fiziksel etkileri yapması için elzem olup vücutta su tutumunu sağlarlar.

Karbonhidratlar kedilerin sindirimi içinde çok önemli olup bağırsaklarındaki yararlı bakterilerin varlığını artırır. Ve sindirim sistemini rahatlatarak bir dengenin oluşumu sağlarlar. Kedilerin bakım ve onarım elemanı olan proteinler sağlık için çok önemlidir. Günlük olarak tırnak ve kasların yenilenmesinden sorumludurlar. Ayrıca canlının fonksiyonları için önemlidir ve kedileri hastalıklardan korurlar. Proteinin en önemli kaynağı domuz eti ve tavuk eti olup Wildfield Köy Domuz Etli,Tavuklu Kedi Maması ürünü bu durum için çok iyi bir mamadır. Proteinler hücre büyümesini ve gelişimine neden olur. Kedilerin tüylerinin güzelleşmesi protein kaynaklı besinlerle beslenmesinden geçer. Ayrıca proteinler kas yapısının artmasına neden olur. Su vücuttaki her enzimin ve hormonun işlev görmesi için gereklidir kısacası su hayatın temelidir su olmadan hiçbir fizyolojik süreç gerçekleşemez. Su özelikle yazın sıcak günlerinde kediler için önemlidir.

Sıcak havalarda çevresel faktörlerden etkilenmemsi için bir mamanın içinde gerekli miktarda su molekülü bulunmalıdır. Vitamin ve mineraller ise yine kedinizin bünyesinde birçok fizyolojik tepkime için elzem konumdadır. Vitaminler enerji içermemesine rağmen vücudun yaşamı için önemli birçok biyolojik fonksiyonda görev alırlar. Eksikliğinde önemli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bazıları uykusuzluk, kansızlık, görme bozukluğu ve halsizliktir. Mineraller ise kedinizin sağlıklı kalmasını sağlayan ancak bünyesinin kendi kendine oluşturamadığı inorganik maddelerdir. Mineraller vitaminler ile birlikte çalışarak sağlıklı diş ve kemik yapısının oluşumunda görev alan moleküllerdir.

 

 

Kedi beslenmesinde önemli bir diğer hususta dişi kedilerin beslenmesidir. Dişi kedilerin %33’ü hayatında en az bir kez doğum yapmaktadır. Yavru kedilerin bakımı da önemlidir. Çünkü kediler genelde evde doğum yapıyorlar ve sahipleri yavru kedilerin bakımını da üstleniyorlar. Yavru kedilerin bakımında en önemli nokta yavruların bağışıklık sistemini güçlendirip hayata tutunmalarını sağlamaktır. Bağışıklık seviyesi yüksek olan kediler sağlık problemleri yaşamadan gelişimini sürdürürler bu da iyi bir mama ile beslenmekten geçmektedir.

Wıldfıeld Köy Domuz Etli Tavuklu Kedi Maması

Kısacası bir kedi maması evde sizin kediniz hazırlayacağınız besinden çok daha faydalıdır. Çünkü sizin temin edebileceğiniz tek besin temelli bir ürün olabilir.Örneğin tek protein kaynağının alabileceği bir et olabilir. Ancak kedi mamaları kedinizin günlük ihtiyacı olan tüm gıdaların bir arada bulunduğu bir besin kompleksidir. Çevrede birçok kedi maması markası vardır. Ancak önemli olan bunların arasından kedinizin ihtiyaçlarını en iyi karşılayan ürünü seçmek gerekir. Wildfield Köy Domuz Etli,Tavuklu Kedi Maması beş ana besini en iyi oranda birleştirerek kedinize sunmayı başarmıştır.