arama

Yaşlı Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Yaşlı Kedi Konservesi

Hayvanlar tartışmasız hayatımıza renk katan küçük canlılardır. Bu canlılar her gün bizimle vakit geçirirler. Bu yüzden onlar için her zaman en iyisini isteriz. Dertlerimizi anlattığımız, koşup oynadığımız, korktuğumuz zaman sığındığımız, türünün ve amacının üzerinde farklı anlamlar yüklediğimiz, Gezegen üzerinde birlikte paylaşımlarda bulunduğumuz, zeki oldukları kadar sadakatleri ile de büyük bir parçamız olmaya hak kazanan, sessiz, bir o kadar da anlamlı dostlarımızdır bizim. Tabi hayat her canlıya da adil değil. Can dostlarımızı dışarıda kaderine bırakanlarımız var.

 

Her ne kadar başta kedi, köpek olmak üzere pek çok hayvanı bu gezegen üzerinde kaderine terk etmiş olsak da, bir bakıcı bulma şansını yakalayan hayvan sayısı da azımsanmayacak rakamlara nihayet ulaşmıştır. Arabamızı, evimizi, işyerimizi, zevklerimizi ve üzüntülerimizi paylaştığımız hayvan dostlarımızın da yaşamak için beslenmeye ihtiyaçları olduğu gerçeği herkesin mamuldür. İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarda da her yaş grubun da beslenme ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Örneğin kediler, metabolizma olarak diğer pek çok canlıdan daha hassas bir bünyeye sahiptirler. O yüzdendir ki eğer yaşlı bir kediyi sahiplendiysek, veya kedimiz yavaş yavaş yaşlanmaya başladıysa onun beslenmesine gerekli özeni göstermek durumundayız.

 

Yaş ve kuru mamalar ile birlikte vereceğimiz takviye gıdaların yanısıra piyasalarda şu an farklı içerik ve çeşitleri bulunan, yaşlı kedi konservesi, beslenme üzerinde ciddi anlamda katkı ve farklılık sağlayacaktır. Sadece burada dikkat edilmesi gereken bir kaç küçük detayı atlamamak lazımdır. Konserve yapımın da kullanılan onlarca farklı teknik ve metot vardır. Hemen hemen tamamında da ortak tek bir nokta bulunmaktadır. Dondurulmuş olmaları. Dondurulmuş gıdalar da eğer ürün belirli bir zaman aşımına maruz kalmışsa vitamin değerleri yok olmaya başlamış veya da yok olmuştur. Bir diğer nokta ise içeriğin yağ, tuz ve kristal oranıdır ki, bu en önemli olanıdır. Az önce isimlerini verdiğimiz maddelerin ürünlerin içerisinde minimum düzeyde olması ya da hiç olmaması yaşlı kedi konservesi alımında göz önünde bulundurulması gereken 2 önemli etkendir.

 

 Yaşlı kedi konservesi, eğer beslenme değerleri normal ve kedimiz için uygunsa metabolizması yavaşlamış, tüyleri yavaş yavaş dökülen ya da dökülmekte olan kedimiz için iyi bir yemek tercihi sayılabilir.

 

 

Hazır gıdalar da, kuru veya yaş mamalarda ya da konserve tarzı ürünlerde doğru tercihleri yaparak, tüy dökülmesinin, karaciğer yağlanmasının ya da çeşitli alerjik reaksiyonların önüne geçebildiğimiz gibi, kedimizin sağlıklı bir ömür geçirmesine de katkıda bulunabiliriz. Unutulmamalıdır ki beslenme yaşam kalitesinin oluşmasında bir numaralı etkendir. Evde beslediğimiz hayvanın türü ne olursa olsun, o bir canlıdır ve beslenmeye ihtiyaç duymaktadır.

 

Uluslararası standartlar, Avrupa Birliği normları ve üretici firmaların uymak zorunda oldukları prosedür – mevzuat, ayrıca hayvan gıda sektöründe bilinçlidir. Tüketim ile birlikte talebin artması, Hayvan hakları derneklerinin uluslararası alandaki azimli çalışmaları üretimde kalite ve hayvan sağlığını öne çıkartmıştır. Yaşlı kedi konservesi bu çalışmaların sonrasında piyasaya sürülmüş bir üründür. Bilindiği gibi her hayvana her mama türü verilemediği gibi, her yaş grubuna da her yiyecek verilememektedir. O yüzden yaşlı kedi konservesi, ara ara kedinizi ödüllendireceğiniz, öğününü renklendireceğiniz, çeşitlilik ve farklılık sağlayacağınız, ömrünün kalan kısmında ona kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sunabileceğiniz alternatif gıda ürünlerinin başında gelmektedir.

Yaşlı Kedi Konservesi

Son olarak Hatırlatmakta fayda görüyorum, yaşlı kedi konservesi veya diğer mamaları kedimize verirken porsiyonlarını da çok iyi ayarlamak gerekmektedir standart tüketimin olabildiğince dışına çıkmamak, çeşitli mide, bağırsak ve karaciğer rahatsızlıkların önüne geçecektir.