arama

Yes Kedi Maması

 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Yes Kedi Maması

Canlıların metabolizması tükettiği besinlerin içeriklerine göre güçlenir ve sağlıklı hal alır. Bazı besin ürünlerinin fazla tüketilmesi bazı rahatsız edici faktörler meydana getirir. Bunların önüne geçilmesi için kalori değeri yüksek besinlerin tercih edilmesi, az miktarda tüketimiyle verim sağlayacak besin bileşenleri tercih edilmelidir. Mamaların önemli unsurlarından biride kedilerin sağlık durumlarına göre besin değerlerini ayarlamaktır. Besin değerleri kedilerin metabolizması göz önüne alınarak hazırlanmıştır. İçeriği protein ağırlıklı besin gıdalarından mevcuttur. Deniz ürünlerinin fazla tercih edildiği yes kedi mamasının içeriği omega 3 ve omega 6 bileşenlerinden oluşmaktadır. Yavru kedilerin gelişim evrelerinin dengeli ve sağlıklı atlatılması kemik yapısı, kas dokusu bağ dokuları ve hücre yenilenmeleri için bu omega 3 ve omega 6 yağ asitleri kullanılmıştır.

 

Kısırlaştırılmış kediler için özel içerikli ürettiği mamaları genel olarak konserve şeklindedir. Nedeni; operasyon geçiren kedilerin dışkı ve idrar atımını kolaylaştırarak sindirimlerinin rahatlığını sağlamaktır. Yetişkin kediler için de üretilen kuru mamaları vardır. Gelişme evresini tamamlamış kedilerin ideal olan kilosunu ve sağlığını korumak, devamlılığını sağlamak için zengin vitamin ve mineral destekli olarak hazırlanmıştır. Yavru kedilere özel üretilen mamalar da kuru mama şeklindedir. Ve genellikle süt ve et suyu ile tüketimi tavsiye edilmiştir.

 

Yes Kedi Mamalarının İçeriğindeki Besinler ve Besin Bileşenleri Nelerdir?

 

Sebze ve meyve lifleri, et ve yan ürünleri ( kuzu, tavuk, balık, balık eti çeşitleri,koyun vb. domuz eti ve içerikleri kullanılmaz ), patates, domates, deniz yosunu, midye, buğday, biberiye özü, hindiba otu, kuru nane, bal kabağı, kuşburnu, kurutulmuş elma ve üzüm, böğürtlen, manganez, fosfor, kolin, lizin, l-karnitin, potasyum, iyot içerikleriyle hazırlanan ürün çeşitleriyle kedilerin sağlık, kilo, çevre koşulları, ırkları, besin tüketim alışkanlıklarına göre içerikleri farklı ve çeşitli tüketim olanakları oluşması için üretime sunulmuştur.

 

Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, vitamin ve mineraller, E vitamini, D3 vitamini, A vitamini, B12 vitamini C vitamini destekli besin bileşenleriyle hm protein, ham kül, ham yağ, ham selüloz un mama içerisinde oluşmasında etkili rol oynamıştır.

 

 

Özel şifalı bitki karışımlarıyla Yes kedi markası kedilerin hassas derileri ve tüyleri için yağ şeklinde kremler üretmiştir. Mama indirimlerine girildiğinde, kampanyadaki mamalardan alana genellikle bu sıvı yağlardan hediye olarak gönderilmektedir. Günlük besin ihtiyaçlarını karşılayan evcil hayvanlar aynı zamanda deri, tüy, gözenek olarak canlılığı yakalayarak hücre yeniliğini sağlayarak ölü derilerin vücuttan atılmasını sağlar.

 

Neden Yes Kedi Markası Ürünlerini Kullanmalıyım?

Yes Kedi Maması

 • Organik ürünlerin kullanılmasında.
 • Kalite kontrol ve denetiminde ödül almış olması.
 • Sterilize edilmiş sebze ve meyve besinleri ile hidrolize edilmiş et ve et çeşitleri.
 • Koruyucu, renklendirici ve katkı maddeleri kullanılmadan hazırlanan mama içerikleri.
 • Domuz eti ve takviyeleri üretilen ürünlerin hiçbir içeriğinde kullanılmamıştır.
 • 24 ay garanti verilen mamalar da memnun kalınmadığı takdirde 30 gün içerisinde geri iade etme imkanı sağlaması.
 • Yavru, yetişkin, kısırlaştırılmış kedilere özel olarak üretilen çeşitli tercih imkanı sağlayan mama çeşitleri.
 • Özellikle kalp ve damar fonksiyonlarının çalışmasında destekçi olmak için besin içeriklerinde protein ağırlıklı beslenme ön plandayken yağ oranı azaltılmış kalorisi düşük besinler içermektedir.
 • Tok tutma özelliğine sahip olan taneli ve kroket şeklindeki mamalarda su tüketim ihtiyacını arttıracağı için, evcil hayvanlarınızın böbrek ve bağırsak fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Böylelikle günlük su tüketim ihtiyacı da karşılanmış olur.
 • Kullanım şekillerini kılavuz şeklinde mama içeriğinde verilmiştir.Miktarını kedi ırklarına kadar ayıran yes mama ürünleri günlük vücuda alınacak besin ihtiyacı da eklenmiştir.