arama

Yetişkin Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Yetişkin Kedi Konservesi

Yaş mamalar kuru mamalara nazaran farklı bir şekilde hazırlanır ve hayvanların yemesi için raflara konulur. Uzun ve zorlu bir süreç sonucunda hazırlanan bu mamalarda dengeli bir besin değeri oluşturulması zordur ve bu mamaların yanında günlük olarak ek bir besinde verilmesi gerekmektedir. Yaş mamaların içerisindeki ürünler hazırlanıp bir konserve ya da bir kaba konularak kabın ağzı kapatılır ve iki saat kadar basınçlı bir pişiricide sterilizasyonu sağlama amacıyla pişirilir.

 

Farklı kalitelerde çok çeşitli mamalar üretilmektedir. Bunların içerisinde yazan et, tavuk parçaları iç organlardan yada tamamen unlarından yapılmaktadır. Gerçek et ve tavuk parçaları zannedilmemesi gerekir. Besinsel değerleri yüksek olan yaş mamalar kedileri devamlı beslemek için uygundur.

 

Konserve mamalarda yetişkin kedi konservesi çeşitleri ve markaları ise şöyledir;

 

Felix tavuklu yetişkin kedi konservesi: 100 gr olan bu mamayı kedinize iki öğün olarak 3 veya 4 paket olarak verebilirsiniz. Beslenme değerleri yüksektir ve aktifliği ortalama olan kediler için uygundur. Yemek miktarları kedinizin kilosuna yaşına yeme şekline göre değişiklik gösterir. İçerisinde et ve et ürünleri, sebze proteinleri , balık ve balık proteinleri bulunmaktadır.

 

Whiskas gravy soslu biftekli konserve 400 gr:Yetişkin kediler için üretilen yaş mama grubu içerisnde yer alır. Kullanıcı yorumları içerisinde herhangi bir şikayet alınmayan mama grubudur.

 

Shappere ton balığı ve karides kedi konservesi 80 gr: Parça ton balığı ve karides parçaları içeren bu mamayı kediniz severek yiyecektir. Tahılsız olan bu kedi konservesi e vitamini içerir ve renklendirici ve ya tatlandırıcı içermeden üretilmiş olup insanların yiyebileceği bir kalitede üretilmiş kediniz için sağlıklı bir mama türüdür. Şeker, tuz içeriklerinde yoktur.

 

Miglar gatto deliziosi av hayvanlı ve tavuklu arı sütlü kedi konservesi: Kediler için komple mama grubu olan bu konserve türü arı sütü ile hazırlanmış olup et ve hayvansal parçalar içeren e vitaminli sağlıklı bir mama türüdür.

 

Pro Plan hindi etli yetişkin kedi konservesi pouch 85 gr: En az 2 farklı öğünde 4 kilo olan kediler için öğünlük 4 paket olarak verilmesi uygundur. Ama ortalama mama takviyesini kedinizin yaşına ve kilosuna göre kendinizde belirleyebilirsiniz. İçerisinde et ve et parçaları bulunan bu konserve türü kedinizin vücut kondisyonunu koruyacak şekilde üretilmiştir. Oda sıcaklığında muhafaza edilmesi gerekmektedir ve mamayı verdiğiniz zaman yanında mutlaka su da vermelisiniz kedinize.

 

Nutri feline tahılsız ton balık tavuk ciğerli kedi konservesi 80 gr: Taze, doğal ve çeşitli et türleri ile hazırlanan bu mama türü kedinizin severek yiyebileceği bir besin grubuna sahiptir. Kedilerin doğal yaşamlarına uygun beslenmeleri amaçlanmıştır bu içerik ile. Ton balığı, tavuk ve ciğerden oluşur.

 

Dr. Clauders kümes hayvanlı etli konserve kedi maması 100 gr: İçinde bulunan etler sos eşliğinde hazırlanmış olup taze ve vitamin deposu olarak üretilen bir kedi konserve mama türüdür. Kolay açılabilir bir ambalaja sahiptir ve pratiktir. 3 çeşit kümes hayvanı türü ile hazırlanan mama tam ve dengeli bir besin grubuna sahiptir ve dengeli beslenme için uygun içeriğe sahiptir. Açtıktan sonra buzdolabında korunmalı ve en uzun 3 gün içerisinde tüketimi sağlanmalıdır.

Yetişkin Kedi Konservesi

Goody kuzu etli yaş yetişkin konserve kedi maması 415 gr: Tahıl, mineral, kuzu eti ve hayvansal et türleri içerir. Sos içerisinde kuzu etli, dengeli ve sağlıklı bir beslenme için üretilmiş olup 3ve ya 4 yaş olan kedi grupları için 415 gr konserve paylaştırılıp iki öğünde verilmesi tavsiye edilir. Mama verilirken taze içme suyu bulundurulması gerekir. Bu mamanın yeme şekli kedinizin yaşına, boyuna, aktivitelerine, stres durumuna, çevresel faktörlere ve yeme şekline göre değişiklik gösterir ve buna göre yeme oranı ayarlanabilir. Oda sıcaklığında saklanmalı ve açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanmalıdır ve en fazla 3 gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir.